VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

CHP'yi kim ele geçirecek ?

Oturan_narutO
    Normal kullanici

CHP'yi kim ele geçirecek ? Empty CHP'yi kim ele geçirecek ?

Mesaj tarafından Oturan_narutO Ptsi 17 Ara. - 20:54

CHP'yi kim ele geçirecek ? 128082_2007-12-15CHP'yi kim ele geçirecek ? 128082_2007-12-15CHP'yi kim ele geçirecek ? 128082_2007-12-15CHP'yi kim ele geçirecek ?
    Muhaliflerin CHP'yi ele geçirmesinden söz etmiyorum diyen Taşgetiren'in köşe yazısı..

14 Aralık 2007 12:50
    CHP'yi kim ele geçirecek ? 128082_2007-12-15
    Yoo, tahmin ettiğiniz gibi değil.Yani, Koç, Sarıgül ya da öteki muhaliflerin CHP'yi ele geçirmelerinden söz etmiyorum. O, mümkün de görünmüyor. Çünkü Baykal, kaleyi öyle tahkim etmiş ki, nüfuz edebilene aşkolsun!

Ama yakında Baykal "Bunların niyeti kötü, CHP'yi de ele geçirecekler!" gibi bir alarmla kamuoyu önüne çıkarsa şaşırmamanız için şimdiden yazıyorum.

Baykal yine esip gürlemiş: "-Türkiye giderek dini hegemonya altına giriyor. YÖK, Türk-İş gibi kuruluşlar teker teker AKP kontrolüne giriyor. Sivil Anayasa çalışmaları son nokta. Cumhuriyet'in kimliğini yok etme kavgası sürüyor. Laik demokratik cumhuriyete inananlar çok dikkatli olmalı. Bu kavga bir Türkiye kavgasıdır. Türkiye'yi bir din devleti haline getirme... kavgası sürdürülüyor." Bu sözler inandırıcı mı? Bence hiç değil.

Ben sayın Baykal'ın da bunları inanarak söylediği kanaatinde değilim.

Bana göre sayın Baykal, bu sözlerle gerçek korkusunu perdeliyor. Gerçek korku, açıkça söylemek gerekirse "CHP'nin ele geçirilme korkusu!" dur.

Tabii ki, Haluk Koç ya da Mustafa Sarıgül yöntemi ile değil. Onlar umutsuz vak'a. Ama Ak Parti'nin CHP'yi "Tabandan ele geçirme" ihtimali çok kuvvetli.

Bakın, mesela DTP'de de, tıpkı CHP gibi bir telaş var. Başbakan, "İzmir'e Diyarbakır'a, Tunceli'ye göz dikince..." herkeste şafak attı. S.O.S.Taban ele geçiriliyor! Onun için Osman Baydemir ne demişti:

-Diyarbakır için savaşırız! Halkımız Diyarbakır'ı savunur! Ne savaşı kardeşim, savaştan kim söz ediyor? Hizmet için seferberlik söz konusu. Hizmet et, oy iste! Baydemir'in söyleminin CHP lisanına çevrilmişini Baykal seslendiriyor:

-Devleti savunmak için savaşırız! Tam böyle demiyor ama, lafın üstünü kazırsanız altından savaş söylemi çıkıyor.

İzmir elden giderse ne olur? CHP ele geçirilmiş olmaz mı? CHP'nin oy yüzdesi yüzde 20'de tıkanmış kalmış. Eskiden sol oylar yüzde 30'larda olduğuna göre, zaten şu ana kadar CHP'nin yüzde 10'u ele geçirilmiş oluyor. Belki yarın Başbakan Erdoğan CHP dünyasına dönüp; "-Siz hâlâ annenizin deterjanını mı kullanıyorsunuz?", diye seslenecek ve "Eskimiş çamaşırları atın!" anonsunu yapacak. Sol oyların bir miktarını "Dört eğilim" formülü ile rahmetli Özal ele geçirmişti, bir miktarını "Varoşlar bizim" diyerek Refah çizgisi ele geçirmişti. Ve varoşlarda fakir - fukara ile iftarlardan yola çıkan Erdoğan, tepelerden Günay'ı, Üskül'ü, Özdalga'yı, tabanlardan fakir - fukarayı aldı. Geride ne kaldı? Sen, ben bizim oğlan gibi bir ekip değil mi? Baykal, Sav, Sevigen...

Haluk Koç bile gitmiş, Ali Topuz bile, Eşref Erdem bile... Hani şair demiş ya: "Gam değil amma bu mülkün böyle gelden gitmesi Gitgide zulmetmeye elde ahali kalmıyor!"

Kim kurtaracak Baykal'ın bahtı kara maderini? Hani neredeyse, Erdoğan durup otursa, sussa, Sayın Baykal'ın demeçleri, CHP'den kaçış için yeterli gerekçe olabilecek. Bir zamanların CHP'li Kültür Bakanı Ercan Karakaş, "CHP hâlâ sosyal demokrat bir yapıya kavuşamadı. Özellikle son yıllarda adeta bir fren görevi görüyor. Devlet merkezli bir tutum içerisinde, laik-antilaik çelişkisini büyüterek güç almaya çalışıyor" diyor.

Hadi soralım: Bu tavrın halka verdiği bir şey var mı? Kemikleşmiş bir kitlenin öfkelerini besleyerek yol almak. Bu da artık "Türkiye'nin eski çamaşırı!" Eski çamaşırlar da atılmaya mahkum.

Onun için korkunun ecele faydası yok, açık söylüyorum: AKP CHP'yi ele geçirecek.

Kim kurtaracaksa kurtarsın onu!

Bugün

Ahmet Taşgetiren

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=314760

Forum Saati Çarş. 8 Mayıs - 21:57