VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Abdullah Gül, Gülen'in okulunda !

greaturq
    Normal kullanici

Abdullah Gül, Gülen'in okulunda ! Empty Abdullah Gül, Gülen'in okulunda !

Mesaj tarafından greaturq Ptsi 17 Ara. - 13:38

Abdullah Gül, Gülen’in okulunda !
    Cumhurbaşkanı Gül, Gülen'in okulunun açılışını yaptı...

14 Aralık 2007 18:24
    Abdullah Gül, Gülen'in okulunda ! 133606_2007-12-15
    Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kazakistan'daki temaslarına devam ediyor. Gül, bugün Fethullah Gülen cemaatinin kurduğu Kazakistan Türkiye Eğitim ve Kültür Vakfı (KATEV) tarafından yaptırılan Uluslararası Türk-Kazak Lisesi'nin yeni binasının açılışını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Gül'e Kazakistan Milli Eğitim Bakanı eşlik etti.

Okula gelişinde Türk ve Kazak bayraklarını taşıyan öğrenciler tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Gül, sınıfları gezerek öğrencilerle yakından ilgilendi. Modern teknolojiyle donatılan sınıflardaki eğitime hayran kalan Gül, gazetecilere de sınıfları mutlaka görmelerini tavsiye ett. Gül öğrencilere de, "Sizinle gurur duyuyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum." şeklinde hitap etti. Okul yetkililerinden bilgi alan Gül, bir süre okulda dinlendi. Dinlenme sırasında öğrencilerin gösterilerini izleyen Cumhurbaşkanı Gül, gösteri yapan minik bir ilköğretim öğrencisini yanına çağırarak sevdi. Kazak öğrenciler, Gül'ün huzurunda geleneksel Kazak halk oyunları gösterisi sundu. Bir öğrenci, Türkçe şarkı söylerken bazı öğrenciler de "İstanbul" ve "Adı Mehmet" isimli şiirleri seslendirdi.

Toplam 20 bin metre kare kapalı alana sahip okul binası içinde 48 sınıf, 6 fen laboratuarı, 3 bilgisayar, 2 multimedya, 2 dans, 2 resim, 24 eğitsel kol çalışma sınıfı, 1 kütüphane, 1 spor salonu, 1 konferans salonu, 1 havuz, 1 yemekhane ve 1 kafeterya bulunuyor. Okul bu yıl itibariyle birinci sınıftan yedinci sınıfa kadar 358 öğrenciyle eğitim öğretim hayatına başladı. Okulun öğrenci kapasitesi ise bin 200. Toplam 32 öğretmenin görev yaptığı okulda 10 Türk öğretmen görev yapıyor.

Öğrencilerin yüzde 90'ının yatılı kaldığı bu okullarının tümünü KATEV Uluslararası Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Ünal Öztürk yönetiyor.

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=314885

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 8:31