VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

2 posters

Başörtülü öğrenci Maliye'ye girdi!

turantalya
    Normal kullanici

Başörtülü öğrenci Maliye'ye girdi! Empty Başörtülü öğrenci Maliye'ye girdi!

Mesaj tarafından turantalya C.tesi 15 Ara. - 7:46

Başörtülü öğrenci Maliye'ye girdi!
    Maliye Bakanlığı başörtülü ilköğretim öğrencisi ile "haramlı, türbanlı" reklam yaptı.

11 Aralık 2007 11:28
    Başörtülü öğrenci Maliye'ye girdi! 132746_2007-12-13
    Maliye Bakanlığı Konya Vergi Dairesi Başkanlığı, internet sitesinde türban takmış bir ilköğretim öğrencisinin ağzından vergi mesajı verdi. Mesajda "Vergini ver devletine, haram katma servetine" ifadesi yer alıyor. Maliye Bakanlığı Konya Vergi Dairesi Başkanlığı'nın www.konyavdb.gov.tr internet adresinde, türbanlı bir ilköğretim öğrencisinin ağzından vergi mesajı veren bir internet reklamı yer aldı. İnternet sayfasının en altında yer alan internet reklamında, değişik ilköğretim öğrencileri farklı vergi mesajları veriyorlar. Bunlardan Konya Zafer İlköğretim Okulu öğrencisi siyah türbanlı Büşra Yaman 'ın verdiği vergi mesajında şu ifadeler yer alıyor: "Vergini ver devletine, haram katma servetine". Konya Vergi Dairesi, söz konusu ilan ile "türbanlı ilköğretim okulu öğrencisi" ni vergi toplanmasında araç olarak kullanarak Anayasa Mahkemesi ve Danıştay kararlarını da hiçe saydı.

Cumhuriyet
    Murat KIŞLALI

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=313361
    on9mayis
    Normal kullanici

Başörtülü öğrenci Maliye'ye girdi! Empty Bu afiş ancak şeriat devletinde asılır!

Mesaj tarafından on9mayis C.tesi 15 Ara. - 8:01

Bu afiş ancak şeriat devletinde asılır!
    Türbanlı bir ilköğretim öğrencisinin "haramdır" sloganlı vergi reklamına Ahmet Hakan ateş püskürdü.

12 Aralık 2007 10:51
    Başörtülü öğrenci Maliye'ye girdi! 132982_2007-12-13
    Konya Vergi Dairesi'nin internet sitesinde yer alan ve bir türbanlı ilköğretim öğrencisinin "Vergi ver devletine, haram katma servetine" sloganlı reklamına Ahmet Hakan'dan sert tepki.

Başörtülü öğrenci Maliye'ye girdi! 131b_2007-12-13
    Pardon! Türkiye’ye şeriat mı geldi?

Konya Vergi Dairesi’nin "Vatandaşı vergi vermeye teşvik" amacıyla hazırladığı bir afişi görünce...

"Memlekete şeriat geldi de bizim mi haberimiz olmadı" deyiverdim.

Söz konusu "Afiş" şöyle bir şey:

Başörtülü bir ilköğretim okulu öğrencisinin fotoğrafı ve yanında "Vergini ver devletine/Haram katma servetine" cümlesi...

Böyle bir afiş, ancak "Şeriat devleti"nde duvarlara asılabilir...

Çünkü...

Laik bir devlette vergi vermek, vatandaşlık görevidir.

Şeriat esaslarına dayalı bir devlette ise...

Vergi verenlerin haramdan uzak durduklarını söylemekte ve "Haram" gibi dinsel bir kavramın devreye sokulmasında bir sakınca yoktur...

Yani...

Başörtülü öğrenci Maliye'ye girdi! 4604963_2007-12-13
    Bu afiş, "Türban propagandası"nın çok ötesinde anlam taşımaktadır.

Eskiden olsa...

İslamcı yazarlarımız, bu afişe karşı topyekûn mücadele başlatırlardı...

Abdurrahman Dilipak abimiz, "Başörtüsü vergi toplama aracı değildir" diye kükrerdi...

Ali Bulaç abimiz, "Bu nasıl laik devlet?" derdi...

Ahmet Taşgetiren, "Başörtüsünü her alanda yasaklayan devlet, iş vergi toplamaya gelince başörtüsünü kullanıyor" diye yazardı...

Vakit gazetesi her zamanki gibi işi biraz daha pespayeleştirir, "İçki üreten, kumar oynatan bir devlete verilen vergiler, nasıl oluyor da serveti haramdan koruyor?" diye sorardı...

Fakat...

Gelin görün ki...

İktidarda AKP var diye...

Hepsi ama hepsi sus pus...

Sanki memleketimizde "Şeriat" ilan edildi...

Sanki artık "Anayasa Kur’andır" ilkesi yürürlükte...

Oysa değişen bir şey olmadığını İslamcı aydınlar da biliyor...

Peki o zaman neden susuyorlar?

Neden olacak?

AKP’nin iktidarda olması, onlara "Memleket bizimkilerin elinde" havası veriyor.

"Memleket bizimkilerin elinde" olunca da...

"Devlete verilen vergi" ile "Servetin haramdan korunması" arasında bir ilişki kurulmasında beis görmüyorlar.

Yani...

"AKP’nin iktidarda olduğu Türkiye"ye çaktırmadan "Din Devleti" muamelesi çekiyorlar.

Bense...

İktidar kimin elinde olursa olsun, tutarlılık arayışımı sürdürüyorum.

"Nedir senin İslamcı aydınlarla alıp veremediğin?" diye soranlara duyurulur...

Hürriyet
    Ahmet HAKAN
    ahmethakan@hurriyet.com.tr

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=313774

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 8:30