VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Mehmetçik'e kaleşnikof dağıtmış!

sancak1299
    Normal kullanici

Mehmetçik'e kaleşnikof dağıtmış! Empty Mehmetçik'e kaleşnikof dağıtmış!

Mesaj tarafından sancak1299 Cuma 14 Ara. - 19:37

Mehmetçik'e kaleşnikof dağıtmış!
    Eski Genelkurmay Başkanı emekli Org. Doğan Güreş'ten kaleşnikof itirafı...

07 Aralık 2007 09:48
    Mehmetçik'e kaleşnikof dağıtmış! 75187_2007-12-13
    Eski Generkurmay Başkanı Doğan Güreş'ten müthiş bir itiraf: Doğu almanyadan 100 bni kaleşnikof getirtip dağıttım. Bu silahları tarladan toplattım.

Usta gazeteci Fikret Bila'nın kaleme aldığı 'Komutanlar Cephesi' adlı kitap piyasaya çıkar çıkmaz basının ve okuyucunun büyük ilgisini çekmişti. Eski Genelkurmay Başkanları ile yapılan söyleşiler Milliyet gazetesinde yazı dizisi olarak yayınlanmış ve her bir röportaj gündeme damgasını vurmuştu. Röportajlar arasında yer alan ancak basının ilgisini çok fazla çekmeyen bir detay var kitapta. Eski Genelkurmay Başkanı Doğan Güreş, Bila'ya verdiği röportajda o döneme ait ilginç bir anısını anlatıyor.

BİR ŞEY YAPMALIYDIK

Şimdi, kendi kendime sordum: Kim var senin karşında? Suriye var, PKK'yı destekliyor. İran var, bize karşı.Irak var, Sad­dam bize karşı, PKK'dan yana. Rus silahları çok ucuza ortalıkta satılıyor. Herkesin elinde kaleşnikof, PKK'da bunlarla donatıl­mış. Peki NATO bana yardım ediyor mu? Hayır, vermiyor. Bir şey vreriyor mu? Hayır, vermiyor. Hatta ambargo bile koyuyor. Bazı müttefiklerimiz bizden aldığınız silahları Güneydoğu'da kullanamazsınız diyecek kadar ileri gidiyorlar. Bir nevi PKK'ya böy­le destek oluyorlar. O zaman, oturup düşündüm. Ne yapmalı­yım? Belli ki, ne yaparsak kendimiz yapacağız. Kimseden fayda yok.

GENERAL FRANZ'A TELEFON

1991'de Sovyetler dağılmış. Sovyetlerin ve Doğu Bloku' nun diğer ülkelerinin silahları ortalıkta. Kimi satılıyor, kimi başıboş bırakılmış, ortalığa atılmış. Doğu Almanya ortadan kalkmış. Si­lahları da ortalıklarda geziyor. O zaman Doğu Almanya'nın Genelkurmay Başkanı General Franz benim dostum. Askerler ara­sında ikili ilişkiler çok önemlidir. Franz'ı aradım. Dedim ki, "Bu Doğu Alman silahlarını ne yapıyorsunuz? Dedi ki, "Ne yapalım? Tarlalara atmışız, duruyor. Tarlalar kaleşnikof dolu."

"Peki" dedim, "Benim ihtiyacım var, bana verir misiniz?"

"Tabii" dedi, "İstediğin kadar al"

-Aldınız mı?

- Almaz olur muyum? Bir gemi gönderdim oraya. 100 bin kaleşnikof aldım. Getirttim Türkiye'ye. Jandarmaya zimmetle­dim. PKK'nın elinde bunlardan var ve kaleşnikof bizimkilerin kullandığı G-3'lerden daha iyi. Dağıttırdım bizim askerlere, ko­ruculara da bunlardan verdirdim. Tam 100 bin kaleşnikof ...

SİLAHLARA 5 KURUŞ ÖDEMEDİM

- Nasıl aldınız kaleşnikofları, parayla mı?

- Hayır. Beş kuruş ödemedim. Alıp geliyoruz. Atılrnış silahlar. Onlara lazım değil, ama bana lazım. Ben de Franz'ı arayıp aldım bu silahları.

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=311762

Forum Saati Çarş. 8 Mayıs - 6:55