VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

2 posters

Fethullah Gülen ortalığı karıştırdı!

turanium
    turanium
    Moderator

Fethullah Gülen ortalığı karıştırdı! Empty Fethullah Gülen ortalığı karıştırdı!

Mesaj tarafından turanium Perş. 13 Ara. - 18:42

Fethullah Gülen ortalığı karıştırdı!
    Jinekolog Dr. Nuhoğlu'nun "oğlumu Gülen'in dualı altını iyileştirdi" sözleri tıp dünyasını karıştırdı.

04 Aralık 2007 23:33
    Fethullah Gülen ortalığı karıştırdı! 130678
    Jinekolog Dr. Nuhoğlu’nun, “Oğlum Ali’yi Fethullah Hoca’nın dualı altını iyileştirdi” açıklaması tıp dünyasında tepki çekti. İstanbul Tabip Odası Nuhoğlu’nun savunmasını alacak

Oğlumu Fethullah Gülen’in duası iyileştirdi” diyen Jinekolog Dr. Alp Nuhoğlu bu sözleriyle tıp dünyasının tepkisini çekti. Meslektaşları ve meslek odası Dr. Nuhoğlu’nun açıklamalarını kınadı. Dr. Alp Nuhoğlu için üyesi olduğu İstanbul Tabip Odası da savunmasının alınacağını açıkladı. Hastası olan Zeynep Tokuş’la evlenen ve hasta-doktor ilişkisinin “yanlış” olduğuyla gündeme gelen, ardından eşini dövdüğü için karakolluk olan Dr. Alp Nuhoğlu’nun son açıklaması da tartışma yarattı.

Savunması alınacak
    İstanbul Tabip Odası Başkanı Dr. Özdemir Aktan, konuyla ilgili inceleme yaptıklarını ve Nuhoğlu’nun savunmasının alınacağını söyledi. Aktan, “
    Şu anda olup bitenleri biz de basından takip ediyoruz. Önce savunmasını alacağız. Gerçekten bu cümleleri sarf ettiğini kabul ederse, onur kuruluna sevk edilir. Buradan da o arkadaşımıza kınama cezası verilebilir” dedi.

‘Sakat kalacağına ölsün’
    Eşi Zeynep Tokuş’un 6,5 aylık doğum yapması nedeniyle “bebek sakat kalacağına ölsün” diyerek tepkileri üzerine çeken Alp Nuhoğlu, geçtiğimiz hafta Amerika’da yaşayan Fethullah Gülen’i işadamı İhsan Kalkavan’la birlikte ziyaret ettiklerini ve bu ziyaretin ardından hastanede yatan bebeğinin Gülen’in duasıyla iyileştiğini söyledi. Fethullah Gülen’in “Bebeğin iyileşecek, sakın korkma, bu altın kolyeyi da al boynuna tak” demesinin ardından Alp Nuhoğlu’nun söylemleri tıp camiasında tepki çekti.

Doktorlar ne dedi?
    Özel Ethica Hastanesi Ortapedi ve Travmatoloji Bölüm Sorumlusu Doç.Dr.Gazi Zorer: “Bu görüşler abuk sabuk düşünceler. Bir hekimin, pozitif bilim eğitimi almış birinin böyle bir görüşle ortaya çıkması çok yanlış. Halkı da yanlış yönlendirmektir. Pozitif bilimde duanın, asla yeri olmaz. ”

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Klinik Şefi Doç. Dr. Erşan Aygün: “Söylediği şeyler bana göre kesinlikle doğru değil. Duanın inancın, psikolojik hastalıklarda belki yeri olabilir. Ancak somut, organik bir hastalığı olan kişilerde duanın yeri yoktur. Bu tür hastalıklar tıp bilimiyle olacak şeylerdir.”

Şifayı Allah verir”
    Küçükçekmece Kızılay KBB Klinik Şefi Dr. İlhan Eğilmez: “Bu tür hurafelerin ne İslam dininde, ne de tıpta asla yeri yoktur. Ben hem doktor, hemde İslamiyeti bilen bir kişi olarak böyle birşeye asla inanmam. İslami olarak olaya baktığınızda Allah verecekse şifayı zaten verir. Bunlar İslamiyeti hurafe haline getiriyorlar. Bir doktora ne ilmi, ne de İslami olarak bu tür açıklamalar asla yakışmıyor. İnsanlar bir süre sonra Amerika’ya gidip Anadolu’daki gibi, Hocanın evine çaput bağlayacaklar.”

HEP GÜNDEMDELER
    ‘Hasta doktoruyla evlenir mi?’ tartışmasının ardından Buzda Dans‘la da gündemden düşmeyen Tokuş-Nuhoğlu çifti şimdi de bebeklerinin “duayla” iyileştiklerini iddia edince tartışma konusu oldular.

‘Adam, çok özel bir adam’
    İşte Dr. Alp Nuhoğlu’nun Amerika dönüşü VATAN Gazetesi’nden Gülşen Yüksel’e yaptığı açıklama ve bant kaydından söyledikleri:

Alp Nuhoğlu: Fethullah Gülen var ya ona gittim. Bir iş için gitmiştik. Ona da uğradık. Konuşup ettik. Bir altın verdi. “Tak onu (oğluna), iyi olacak merak etme” dedi. Ondan sonra bir geldim ki o soluyamayan bizim bebek güçlenmiş Zeynep’in memesini bile emmiş, ordan süt almış. Yemin ediyorum acayip etkilendim. Telefon açtım ’böyle böyle teşekkür ediyorum’ dedim.

A.N: Bir iş için New York’a gittik. Yanımızda İhsan abi de vardı. İhsan Kalkavan. Buraya kadar gelmişken hadi kalk hocaya gidelim dedi. Kalktık, gittik. Yemek yedik. Beni baş köşeye oturtular.

G.Y: Nerede yediniz...

A.N: Hoca’nın evinde yedik. Adam çok özel bir adam.

G.Y: Bebeğiniz Ali’ye ne verdi?

A.N: Kendi duasının yazdığı bir altın verdi.

G.Y: Ne yazıyormuş?

A.N: Ne bileyim ben. Al bunu tak dedi. Ben de kurcalamadım. Millet meğerse adamı ziyaret etmek için iki-üç ay sıra bekliyormuş.

G.Y: Bebek altını taktıktan sonra mı iyileşti..

A.N: Yok ben geldikten sonra... Takmaya fırsat kalmadı. Bir gittim, baktım gördüm ki iyileşmiş...

G.Y: Acaba Hoca’nın duası tutmuş olabilir mi?

A.N: Vallahi öyle olduğuna inanıyorum zaten.

G.Y: Sağlık durumu şimdi nasıl?

A.N: Maşallah 15, 20, 25 gram alıyor.

G.Y: Kafada kanama..

A.N: Yok bundan sonra olmaz artık.

G.Y: Hoca’nın kudretine inanıyorsunuz galiba...

A.N: Vallahi dediğim gibi uzun zamandan beri bir ruhsat işimiz vardı Kıbrıs’ta. Bir geldim baktım ki ruhsat ta çıkmış.

G.Y: Kıbrıs’ta bir şey mi açıyorsunuz.

A.N: Evet tüp bebek merkezi.

Vatan
    Ayla ÖZCAN

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=310436
    turanium
    turanium
    Moderator

Fethullah Gülen ortalığı karıştırdı! Empty Gülen'in okunmuş altını hikaye çıktı !

Mesaj tarafından turanium Perş. 13 Ara. - 19:02

Gülen'in okunmuş altını hikaye çıktı !
    Alp Nuhoğlu, Fethullah Gülen ziyaretini canlı yayında anlattı.

07 Aralık 2007 13:52

Bu hafta, "Haydi Gel Bizimle Ol" programında Müjde Ar, Çiğdem Anat, Pınar Kür ve Aysun Kayacı'nın konuğu Zeynep Tokuş'un eşi jinekolog Alp Nuhoğlu'ydu. Nuhoğlu'nun programa konuk olma sebebi geçen hafta hakkında çıkan haberlerdi.

Nuhoğlu'nun önce beyin kanaması riski geçiren bebeği için "sakat kalacağına ölsün" dediği iddia edildi. Ardından da Amerika'da Fethullah Gülen'i ziyaret edip ondan okunmuş altın aldığı ve bebeğinin bu nedenle iyileştiğini söylediği haberleri çıktı.

ALTINI GÜLEN DEĞİL, YARDIMCISI VERDİ

Nuhoğlu tabii ki öncelikle söylediklerinin çarpıtıldığından, kendisinin asla bunları söylemediğinden, haberlerin masa başında yapılarak kendisine haksızlık edildiğinden yakındı.

Çiğdem Anat "Peki Fethullah Gülen'e gittiniz mi gerçekten?" diye sordu Nuhoğlu'na. Nuhoğlu'da "Gittim tabii ki. Ama onun bana okunmuş altın verdiği yalandır. Yeni doğan bebeğime geleneklerimize uygun olarak bir altın hediye etti. Kendi de değil, yardımcısı verdi ayrıca" diye cevap verdi.

PAPA'YI DA MERAK ETMEZ MİSİNİZ?

Anat "Peki Fethullah Gülen'in altınının etkisi oldu mu?" diye sorunca "Sizce olmuş olabilir mi" diyerek pozitif bilimlere inanan bir doktor olduğunu söyledi. Tüm bu cümlelerinin arasına her şeyi basının çarpıttığını da eklemeyi unutmadı.

Bu kez Müjde Ar sordu: "Fethullah Gülen'i neden ziyaret ettiniz" diye... Nuhoğlu'nun cevabı kelimesi kelimesine şöyleydi:

-"Papa'yı da merak etmez misiniz?"

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=311730
    turingturan
    Normal kullanici

Fethullah Gülen ortalığı karıştırdı! Empty ''Bebeğim Gülen duasıyla iyileşti'' / ses kaydı

Mesaj tarafından turingturan C.tesi 15 Ara. - 2:04

''Bebeğim Gülen duasıyla iyileşti'' / ses kaydı
    Vatan gazetsi günlerdir tartışılan "Bebeğim Fethullah Gülen'in duasıyla iyileşti" sözlerinin ses kaydını yayınladı...

10 Aralık 2007 09:11
    Fethullah Gülen ortalığı karıştırdı! 126852_2007-12-13
    Doktor Alp Nuhoğlu, "Bebeğim Fethullah Gülen'in duasıyla iyileşti" açıklamasını VATAN gazetesinden Gülşen Yüksel'e yapmıştı. Nuhoğlu eleştirilere maruz kalınca "Sözlerim çarpıtıldı" demişti.

Bu iddiaların ardından Vatan gazetesi bugün çok konuşulan röportajın ses kaydını yayınladı.

İşte Vatan'ın yayıladığı ses kaydı:

http://89.149.201.186/test//seskayitgulsenyuksel.mp3

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=312672

Similar topics

-

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 10:49